Arvitec
Arvitec

Arvitec

Narzędzia i urządzenia peryferyjne do produkcji profili i uszczelek

Hiszpańska firma Arvitec posiada w ofercie bogate spektrum narzędzi wytłaczarskich, odpowiednich do produkcji wielu rodzajów profili technicznych z wielu materiałów, takich jak PCW, PP, PMMA, PC, HDPE, LDPE, PS, PU, PA i PE. Ponadto jest w stanie zaoferować różnego rodzaju urządzenia peryferyjne stosowane w wytłaczaniu profili.

Narzędzia, głowice wytłaczarskie i kalibratory produkowane przez zespół wysoko wykwalifikowanych inżynierów są stosowane do przetwórstwa takich polimerów technicznych jak: PCW, PP, PMMA, PC, HDPE, LDPE, PS, PU, PA i PE.

Wszystkie narzędzia są skonstruowane z materiałów o wysokiej odporności na zużycie, co pozwala na osiągnięcie wysokiej wydajności produkcji i większej precyzji i jakości gotowych produktów.

Wszystkie narzędzia są przetestowane i skalibrowane w ramach dokładnej kontroli jakości, również wykonane profile podlegają testom zgodnym ze specyfikacjami wskazanymi przez klientów.

Firma posiada w ofercie narzędzia do wytłaczania profili technicznych o różnym zastosowaniu:

 1. Narzędzia do produktów przemysłu motoryzacyjnego

Profile i uszczelki przeznaczone do uszczelniania samochodów. Firma oferuje każdy rodzaj profilu do systemów uszczelniających dla branży motoryzacyjnej: wewnętrzne i zewnętrzne pasy drzwi, prowadnic dachowe, profile słupków okiennych, profile przednie itp. Składają się z PP ,TPV, z taśmą Flock i metalowym usztywniaczem i z ewentualnym dodatkiem folii chromowanej.

 

 1. Narzędzia do profili dla komponentów łazienkowych

Oprzyrządowanie do profili stosowanych przy szybach, ekranach szklanych, elementach przyszybowych. Możliwość co- i tri-ekstruzji przyszybowych profili „U” z tworzyw twardych z wykończeniem elastycznych warg, również z właściwościami magnetycznymi, łącznie z 180ᵒ / 90ᵒ / 45ᵒ.

 

 1. Narzędzia do profili wykorzystywanych w elementach konstrukcyjnych

Narzędzia do wytłaczania sztywnych ram i konstrukcji okiennych z PCW. Proste i złożone profile produkowane głównie ze sztywnego i elastycznego PCW do produkcji ram okiennych, kaset roletowych, listew przypodłogowych, kanałów, ekspozytorów chłodniczych, supermarketów.

 

 1. Narzędzia do produktów przemysłu spożywczego

Narzędzia stosowane w dozownikach lodów i innych procesach wytłaczania żywności. Są to głowice idealne do produkcji produktów spożywczych, takich jak lody, ciasta, ciastka, herbatniki itp. Narzędzia produkowane są z materiałów znormalizowanych zgodnie z obowiązującymi przepisami.

 1. Narzędzia do profili osłon oświetleniowych

Narzędzia do osłon wykonywanych najczęściej z poliwęglanu, dyfuzory, tuby i profile dla sektora materiałów oświetleniowych, PC, PMMA, ABS, PS i inne mieszanki.

Profile dyfuzorowe do oświetlenia fluorescencyjnego i LED, wielokolorowe i wykończeniowe wykonane z poliwęglanu lub metakrylanu.

 1. Narzędzia do rurek do celów medycznych

Profile do wytłaczania rur do zastosowań medycznych. Wszystkie rodzaje profili i prętów dla sektora medycznego: elastyczne lub sztywne rury PCV, rury z wewnętrznymi drutami miedzianymi oraz rury dwukomorowe. Wysoka precyzja i szybkość produkcji.

 1. Narzędzia do ekstruzji produktów stosowanych w handlu detalicznym

Firma oferuje narzędzia do produkcji uchwytów do zawieszek cenowych i innych elementów profilowych dla handlu detalicznego. Często wymagają one procesów co- i tri-ekstruzji, w których łączy się wiele materiałów. Profile przeznaczone w szczególności do znakowania w małych sklepach, hipermarketach i ogólnie wszelkiego rodzaju ekspotytorów. Narzędzia są przeznaczone do pracy z wieloma różnymi materiałami, w tym w procesie tri-ekstruzji z  PVC, PS, PC i PU.

Oprócz narzędzi firma Arvitec ma w swojej ofercie urządzenia peryferyjne, takie jak:

 • stoły kalibracyjne
 • odciągi
 • urządzenia tnące
 • rozwijarki drutów metalowych
 • rozwijarki taśm, pionowe i poziome
 • akumulatory gotowych produktów konieczne podczas wymiany szpul
 • zawijarki wytłoczonych wstęg w rury

Dzięki szerokiej ofercie Arvitec jest w stanie dostarczyć wszystkie narzędzia i urządzenia, w związku z czym jest w stanie zoptymalizować je do konkretnych potrzeb poszczególnych klientów.

 

Zapraszamy do kontaktu w celu uzyskania szczegółowych informacji i oferty.

Arvitec