Econ
Econ

Econ

Systemy granulowania i suszenia surowców

ECON przedstawia różne rozwiązania do granulacji, podwodne, powietrzne i mieszane oraz systemy suszenia granulatu, zmieniacze sit i piece do pyrolizy. Ponad dwudziestoletnie doświadczenie pozwala na przygotowanie rozwiązań pod sprecyzowane potrzeby klientów, gwarantujące ekonomikę przetwarzania i długą żywotność maszyn.

 

 

Econ dostarcza

 • Systemy do granulacji podwodnej
 • Wibracyjne urządzenia do schładzania granulatu
 • Granulatory powietrzne
 • Granulatory w technologii mieszanej woda/ powietrze
 • Suszarki granulatu
 • Piece do pyrolizy
 • Zmieniacze sit różnego typu

ECON jest wiodącym dostawcą technologii i systemów granulowania pod wodą:  granulatorów podwodnych, systemów obiegu wody procesowej i systemów suszenia. W procesie stosuje opatentowane izolowane termicznie płyty sitowe, mocowane na ogrzewanym korpusie nośnym. Izolacja termiczna gwarantuje, że masa nie zaschnie w otworach sita, jej temperatura jest równomierna na całej długości płyty, nie następuje jej przegrzanie. Ponadto rozwiązanie to powoduje tylko niewielkie przejmowanie ciepła przez wodę procesową, co stanowi o niezwykłej energooszczędności tego rozwiązania.

Granulatory ECON nie są wrażliwe na wahania wydajności, dzięki czemu proces granulowania jest wyjątkowo niezawodny i gwarantuje wysoką wydajność pracy. Mają one możliwość przetwarzania wszystkich materiałów termoplastycznych:

 • – o wysokiej temperaturze topnienia
 • – o wysokim udziale wypełniaczy
 • – o wysokiej wartości MFR
 • – o charakterystyce zbliżonej do gum i klejów

oraz wytwarzania granulatów o regularnych kształtach o każdej wielkości, łącznie z mikrogranulatami, są kompaktowe i łatwe w obsłudze.

Systemy zamkniętego obiegu wody mogą być wyposażone w automatyczne filtry taśmowe do ciągłego filtrowania wody procesowej.

W swojej ofercie ECON posiada również suszarki wibracyjne, stosowane szczególnie dla materiałów o wysokim poziomie wypełniaczy, np. wzmacnianych włóknem szklanym lub z wypełniaczami mineralnymi, przy których ważna jest (i zagwarantowana w tym rozwiązaniu) wysoka odporność na zużycie. W zależności od właściwości materiału można osiągnąć wilgotność resztkową na powierzchni granulek na poziomie 0,05%. Wydajność tych maszyn dochodzi do 3 000 t/h.

W związku z zapotrzebowaniem na granulatory do tworzyw zawierających włókna drewna i związki włókien naturalnych (WPC), Econ wprowadził do oferty granulatory powietrzne, dla których czasy suszenia takich tworzyw są znacznie krótsze niż w granulatorach podwodnych, a poziom wilgotności resztkowej jest znacznie niższy niż w powszechnie stosowanych systemach. Granulatory powietrzne wykorzystują powietrze do chłodzenia i transportu granulatu, co oznacza wyeliminowanie suszenia jako osobnego kroku. Rozwiązanie to jest chętnie stosowane przy obróbce PCW, które charakteryzuje się niskim wewnętrznym ciepłem właściwym, a zatem wymaga jedynie minimalnego chłodzenia.

Granulator powietrzny może być również łączony z systemem ECON do granulowania pod wodą, dzięki czemu powstaje system granulacji wodno-powietrznej EWA. Szczególnie w przypadku zastosowań laboratoryjnych kombinacja ta zapewnia korzyści w zakresie elastyczności i kompaktowości rozwiązania. Po kilku modyfikacjach, jeden system może być stosowany zarówno do granulowania pod wodą jak i w powietrzu. W ciągu zaledwie kilku minut urządzenie może zostać przekształcone z granulacji powietrznej na granulację podwodną i odwrotnie.

 

 

ECON posiada w swojej ofercie również suszarki do granulatu, które można łączyć w oferowanych przez Econ systemach lub stosować do pracy samodzielnej. Suszarki te są często stosowane w przemyśle recyklingowym do suszenia materiałów sypkich, młynarskich lub płatków. Te suszarnie odśrodkowe charakteryzują się zwartą konstrukcją i solidną budową. W zależności od temperatury, wielkości i struktury suszonego materiału można uzyskać wilgotność resztkową od 0,1 do 0,5 %.

Ponadto w ofercie ECON znajduje się piec do pyrolizy, stworzony do ekologicznego i delikatnego czyszczenia części wytłaczanych i filtrujących. Termoplasty i mieszane tworzywa sztuczne są usuwane pod próżnią, bez użycia środków czyszczących, w zmiennej temperaturze roboczej. Wrażliwe części są chronione dzięki precyzyjnemu ustawieniu temperatury.

Ofertę ECON zamykają różne typy zmieniaczy sit, zarówno do pracy nieciągłej jaki i ciągłej.

Zapraszamy do kontaktu w celu uzyskania szczegółowych informacji i oferty.

 

Econ