Plas Mec
Plas Mec

Plas Mec

Mieszalniki, kombinacje gorąco- zimne, mieszalniki kontenerowe

Plas Mec to wiodący producent mieszalników i systemów mieszających wykorzystywanych do przygotowania dryblendów z PCW, mieszania gum termoplastycznych, lakierów proszkowych, masterbatchy, klejów metalicznych i mieszanek z włóknami naturalnymi.

Plas Mec posiada w ofercie mieszalniki mieszające na gorąco oraz szereg mieszalników chłodzących, wchodzących w skład układów mieszania gorąco- chłodzącego oraz mieszalniki kontenerowe i laboratoryjne.

Obszerna oferta firmy Plasmec pozwala na przygotowanie właściwego rozwiązania do każdego zastosowania:

  • mieszanki na bazie twardego PCW
  • mieszanki na bazie plastyfikowanego PCW
  • lakiery proszkowe
  • masterbatche i pigmenty
  • kompozyty tworzyw z włóknami naturalnymi drewno)
  • mieszanki gum termoplastycznych
  • próby laboratoryjne
  • inne…

PRODUKTY

Mieszalniki gorące TRM

Mieszalniki TRM są mieszalnikami stosowanymi przy plastyfikacji i mieszaniu na gorąco składników receptur do dryblendów PCW, zarówno z miękkiego, jak i twardego PCW. Są wyposażone w narzędzia mieszające (ponad 50 różnych typów pomaga zoptymalizować proces do specyficznych wymogów klientów)  o odpowiedniej geometrii, które ten proces ułatwiają.

Cała wewnętrzna powierzchnia zbiornika mająca kontakt z produktem jest wykonana ze stali nierdzewnej. Zbiornik jest izolowany podwójnym lub potrójnym płaszczem, umożliwiającym cyrkulację wody lub oleju wewnątrz.

Ponadto są wyposażone w całkowicie odsuwalną/ otwieralną przez napęd  pneumatyczny pokrywę górną, co umożliwia łatwe czyszczenie wnętrza zbiornika mieszalnika.

Mieszalniki gorące są stosowane do tworzenia układów mieszająco- chłodzących, wykorzystujących jeden z 3 oferowanych przez producenta typów mieszalników chłodzących: HEC, RFV i RFO.

Mieszalniki chłodzące HEC  mają konstrukcję poziomą i są doskonałym rozwiązaniem w produkcji dryblendów z twardego PCW. Zakres ich pojemności dochodzi  do 8 500 litrów. Rozwój tej technologii, m.in. nowy układ cyrkulacji wody wewnątrz płaszcza zbiornika pozwala na osiągnięcie wydajności schładzania na poziomie 8 szarż twardego PCW z temperatury 120oC do 40oC. Wszystkie części zbiornika wewnątrz mające kontakt z produktem są wykonane ze stali nierdzewnej, podobnie jak narzędzia. Pokrywa, również wyposażona w podwójny płaszcz z cyrkulacją wody, ma długość całej długości mieszalnika, jej otwarcie ma zabezpieczenie mechaniczne lub automatyczne.

Mieszalniki chłodzące RFV mają konstrukcję pionową i doskonale sprawdzą się w sytuacjach, gdy konieczne jest zastosowanie kompaktowego rozwiązania, przy czym są one bardzo łatwe w czyszczeniu i charakteryzuje je wysoka wydajność chłodzenia. Narzędzia mieszające i opcjonalny pierścień chłodzący są wyposażone w specjalne narzędzia, które umożliwiają ich łatwy demontaż z misy mieszalnika.

Mieszalniki chłodzące RFO mają specjalną konstrukcję poziomą , umożliwiającą homogenizację i schładzanie trzech lub więcej mieszanek z mieszalnika gorącego. Największy model tego mieszalnika ma 5500 litrów pojemności i temperaturę zrzutu 50/60oC w standardowym wykonaniu, możliwe jest osiągnięcie niższych temperatur przy zredukowanej wydajności.

PlasMec jest w stanie dostarczyć kombinacje mieszalników gorącego i chłodzącego, które w zależności od zastosowanych modeli mają różne wydajności i różne zastosowanie.

Kombinacja HC

Kombinacja ta składa się z mieszalnika gorącego typu TRM i mieszalnika chłodzącego HEC i jest idealnym rozwiązaniem dla producentów dryblendów z twardego i miękkiego PCW. Wszystkie części mające kontakt z produktem są wykonane ze stali nierdzewnej, a podwójny lub potrójny płaszcz cyrkulacji wody chłodzącej zapewnia krótkie czasy mieszania.

Kombinacja RV

Kombinacja ta składa się z mieszalnika gorącego typu TRM i mieszalnika chłodzącego RFV.

Kombinacja RO

Kombinacja ta składa się z mieszalnika gorącego typu TRM i mieszalnika chłodzącego RFO i jest stosowana w procesach, gdzie temperatura przygotowania mieszanek jest wyższa, również temperatura zrzutu.

Mieszalniki kontenerowe TRR

W swojej ofercie Plas Mec posiada również mieszalniki kontenerowe TRR, które umożliwiają mieszanie polimerów na zimno, zarówno w formie granulatu z pigmentami i innymi wypełniaczami w formie stałej lub ciekłej. Ponadto służą one do produkcji skoncentrowanych masterbatchy, lakierów proszkowych oraz produkcji przedmieszek wszelkiego rodzaju proszków. Są one bardzo dobrą alternatywą do kombinacji mieszalników, szczególnie w sytuacjach, gdy liczy się maksymalna elastyczność i możliwość mieszania szerokiej gamy różnych produktów za pomocą jednego urządzenia. Umożliwia to zróżnicowana konfiguracja parametrów mieszania i narzędzi mieszających. Elastyczność związana jest również z możliwością przemieszczania kontenera z mieszanką, który jest posadowiony na kółkach oraz z łatwym dostępem w celu czyszczenia.

Producent oferuje również inne, specjalistyczne rozwiązania, włączając w to różne typy mieszalników laboratoryjnych, zapewniających możliwość przeprowadzenia szerokiej gamy badań.

Zapraszamy do kontaktu w celu uzyskania szczegółowych informacji i oferty.

Plas Mec