Sciteq
Sciteq

Sciteq

Urządzenia laboratoryjne do badań rur i kształtek

Projektuje, produkuje i sprzedaje urządzenia do kontroli jakości i badania laboratoryjne o najwyższym standardzie. Globalni klienci to wiodący producenci rur i kształtek, dostawcy surowców oraz niezależne instytuty badawcze.

1.Sprzęt laboratoryjny do badań rur i kształtek

Do wszystkich zastosowań i norm w ramach próby ciśnieniowej, próby udarności, próby szczelności, próby szybkiej propagacji pęknięć, próby ściskania, próby rozciągania.

X-ACT test ciśnieniowy

 

Do badania ciśnieniowego rur i kształtek z tworzyw sztucznych w PE, PEX, PVC, PP, PB itp., Rurach, rurkach i wężach z włókna szklanego. System jest modułowym bezpowietrznym systemem do badania ciśnienia z niezrównaną dokładnością, bez względu na to, jaka próbka wielkości jest podłączona do systemu. Jedna szafka zawiera do 40 (do 60 na żądanie) indywidualnych stacji ciśnieniowych.

SIGMA zbiornik termiczny

Kompaktowa konstrukcja termo-zbiornika SIGMA zmniejsza do minimum przestrzeń nieużytkową, a jednocześnie minimalizuje zużycie energii, co sprawia, że ​​termo-zbiornik jest idealny do małych układów laboratoryjnych.

ECO-line wanna 0 – 95 C

 

Dzięki termo-wannom z linii ECO uzyskujesz dokładne kondycjonowanie dowolnego rodzaju próbki w temperaturach od 0 do 95 ° C. ECO Line Themo Tank jest dostępny w 8 wymiarach odpowiednich do niezliczonych konfiguracji próbek.

Uniwersalna maszyna – UTM

Maszyna uniwersalna oferuje szeroki zakres testów stosowanych w przemyśle tworzyw sztucznych. UTM wykonują testy na rozciąganie, ściskanie i zginanie zgodnie z wieloma różnymi międzynarodowymi standardami, tj.

Maszyna termocykliczna TCA

Cykl termiczny SCCAQ z otwartą pętlą serii TCA służy głównie do określania stanu szczelności rur i kształtek kompozytowych, gdy są poddawane określonym cyklom pod określonym ciśnieniem wewnętrznym.

2. Badanie surowców

Analiza i określanie prawidłowej jakośći surowca, aby zapewnić możliwości produktu końcowego dzięki szerokiej gamie wysokiej klasy sprzętu, w tym testom w zakresie DSC, MFR, MVR, gęstości, OIT itp

Wskaźnik szybkości płynięcia – MFI 450 Series

Przyjazny dla użytkownika MFI łączy wysoką dokładność i precyzję niezbędną do kontroli jakości i badań i rozwoju. Łatwa obsługa z kolorowym ekranem dotykowym do w pełni automatycznego testowania.

Test zawartości sadzy

Do oznaczania zawartości sadzy w materiałach olefinowych, takich jak polietylen lub polipropylen, które nie zawierają nielotnych dodatków lub wypełniaczy.

3. Urządzenia przygotowujące do testów

Sprzęt przygotowawczy został zaprojektowany w celu zapewnienia optymalnych testów. Zakres przygotowania próbek obejmuje m.in. piły laboratoryjne, kopiarki, wycinarki, komory kondycjonujące, zbiorniki termiczne i piece.

CNC frezarka

Do przygotowywania próbek rur z tworzyw sztucznych (czasami określanych jako próbki „hantli” lub próbki „kośćmi”) np. próby rozciągania i inne próby wydłużania

Piła labolatoryjna

Piła laboratoryjna SCITEQ jest specjalnie zaprojektowana do laboratoryjnego przygotowania próbek rur o średnicach od Ø 32 mm do Ø 660 mm w standardzie i większych na zamówienie. Piła laboratoryjna sprawia, że ​​cięcie i fazowanie rur jest szybsze, bezpieczniejsze i bardziej precyzyjne niż kiedykolwiek, a cały proces odbywa się w tym samym czasie.

Zapraszamy do kontaktu w celu uzyskania szczegółowych informacji i oferty.

 

Sciteq