Sica
Sica

Sica

Urządzenia peryferyjne do produkcji rur: kielicharki, piły, odciągi, pakowarki, paleciarki

Sica jest znanym na całym świecie włoskim producentem urządzeń peryferyjnych do rur z tworzyw sztucznych: odciągów, pił, nawijarek, maszyn do pakowania, urządzeń automatyki i urządzeń pomocniczych.

Istnieje wiele dobrych powodów, aby inwestować w maszyny Sica, a oto nasze 10 najlepszych plusów w zakresie zapewniania wartości:

 1. Najnowsze rozwiązania i technologie oszczędzania energii w celu zwiększenia rentowności linii
 2. Ochrona patentowa na większość produktów, co czyni je wyjątkowymi i niezastąpionymi.
 3. Rewolucyjne rozwiązania, takie jak „cięcie i fazowanie rur PVC bez produkcji wiórów”
 4. Pełna gama modeli i maszyn na zamówienie.
 5. Konstrukcja maszyny bezpieczeństwa w celu ochrony ciebie i twoich ludzi
 6. Sprzęt który utrzymuje swoją wartość (cenny z czasem również na rynku wtórnym)
 7. Łatwo dostępna i kompetentna sprzedaż oraz pomoc posprzedażna do Twojej pełnej dyspozycji
 8. Duża grupa wykwalifikowanych techników serwisowych (mówiących po Polsku!) na każdą potrzebę, a także obszerny magazyn części zamiennych do szybkiej dostawy na całym świecie
 9. Preferowany dostawca dla wszystkich głównych producentów wytłaczarek.
 10. Solidny finansowo partner, na pewno będziesz po twojej stronie dzisiaj i w przyszłości (firma o najniższym możliwym wskaźniku niepowodzenia).

ODCIĄGI DO RUR LITYCH: P SERIES

Odciągi do ciągnięcia rur o ściankach pełnych z ABS, PVC, PE i PP.

Odciągi FullAuto do ciągnięcia rur z pełnymi ściankami z PVC, ABS, PE i PP z automatyczną zmianą średnicy w linii wytłaczania.

Odciągi do ciągnięcia z dużą prędkością sztywnych i półsztywnych rur ABS, PVC, PE, PP i PB.

Zalety i kluczowe cechy:

 Niezależnie napędzane gąsienice wykorzystujące silniki wektorowe. Pozwalają na stałą siłę ciągnięcia. Ponadto zmniejszają straty energii i liczbę ruchomych części podlegających konserwacji.

 1. Długa długość styku gąsienicy zapewnia dobrą przyczepność do rury i zapewnia znaczną siłę uciągu.
 2. Profil dziobowy gąsienic. Kształt zmniejsza rozciąganie i zużycie gąsienic, przedłużając w ten sposób żywotność maszyny.
 3. Obrotowe górne gąsienice wyposażone w system kontroli zgniatania rur.
 4. Zmotoryzowane pozycjonowanie dolnych gąsienic, które można regulować w zależności od średnicy.

ODCIĄGI DO RUR KORUGOWANYCH: P/C SERIES

Odciągi do rur korugowanych PVC, PE i PP z kielichem lub bez.

Zalety i kluczowe cechy:

 1. Niezależnie napędzane gąsienice wykorzystujące silniki wektorowe, które umożliwiają stałą moc przenoszenia. Ponadto zmniejszają straty energii i liczbę ruchomych części podlegających konserwacji.
 2. Możliwość przetwarzania rur ze zintegrowanymi gniazdami. W konfiguracji z podwójnym zespołem ciągnącym połączonym szeregowo maszyna może również przenosić rury faliste z gniazdem, zapewniając ciągły kontakt z rurą.
 3. Wszystkie gąsienice są napędzane w połączeniu za pomocą cylindrów pneumatycznych. Położenie wszystkich gąsienic jest jednocześnie regulowane mechanicznie, w zależności od średnicy rury. Gąsienice są utrzymywane w kontakcie z rurą za pomocą cylindrów pneumatycznych; nacisk stykowy tych cylindrów można łatwo modulować, aby zapobiec deformacji rury.
 4. Możliwość absorbowania spontaniczne skurcze i ściskanie rur. Gdy rury opuszczają tekturnicę, maszyna zapobiega ich ściśnięciu i zmienia skok rowków falistych rur.
 5. Gąsienice w kształcie łuku. Kształt zmniejsza rozciąganie i zużycie gąsienic, przedłużając w ten sposób żywotność maszyny.
 6. Przegubowe gąsienice z systemem kontroli zgniatania rur.
 7. Przenośniki łańcuchowe z neutralnymi gumowymi podkładkami, które nie znakują rury.

PIŁA PLANETARNA DLA CIĘCIA RUR LITYCH

ZA POMOCĄ NOŻA ORAZ DYSKU : MODEL TRS/C

Piły planetarne do łączonego cięcia sztywnych rur ABS, PVC, PE i PP.

Zalety i kluczowe cechy:

 1. Połączony system cięcia. Składa się z dwóch ramion, jednego z tarczą tnącą i / lub fazowania, a drugiego tylko nożem. Najpierw ramię z tarczą i / lub fazą najpierw przecina rurę na określoną głębokość, a następnie ramię z nożem wykonuje cięcie przez pozostałą grubość ścianki. Wióry nie dostają się do wnętrza rury.
 2. Hydraulicznie napędzane ramię tnące ze sworzniem czujnikowym. Z łatwością fazuje i przecina rury o grubych ściankach, nawet jeśli są owalne.
 3. Głębokość fazowania dostosowywana automatycznie.
 4. System odsysania wiórów / pyłu. Zintegrowany system o wysokiej mocy odciągania, z okresową automatyczną kontrolą wydajności odciągania.
 5. Opcjonalne uniwersalne zaciski. Ośmioramienne zaciski z gumowymi podkładkami. Pozwalają na utrzymanie wszystkich wykonalnych średnic w zasięgu maszyny bez interwencji operatora.
 6. Opcjonalna synchronizacja. Automatyczna regulacja prędkości wózka w zależności od prędkości wytłaczania.
 7. Skomputeryzowane sterowanie numeryczne (CNC). Umożliwia „Cięcie w locie” (patent Sica), który polega na odcinaniu grup długich i krótkich rur bez powrotu wózka tnącego do pozycji „początkowej”.
Material Pipe
PVC PE PP ABS smooth corrugated
X X X

 PIŁA SZYBKA DO RUR LITYCH : TRS/C

Przecinarka planetarna do cięcia sztywnych rur PP w szybkich liniach wytłaczających.

Zalety i kluczowe cechy:

 1. Ruchy całkowicie elektryczne i pneumatyczne. Brak jednostek hydraulicznych.
 2. System cięcia z czujnikiem. Ramię tnące automatycznie dostosowuje się do powierzchni rury, umożliwiając idealne cięcie / fazowanie niezależnie od owalizacji rury
 3. Niezwykle szybki cykl cięcia odpowiedni dla dużych prędkości wytłaczania.
 4. Dynamicznie wyważony rotor tnący. Stworzony do dokładnego cięcia bez szorstkich krawędzi nawet przy dużych prędkościach.
 5. Połączony system cięcia. Każda jednostka tnąca jest wyposażona w dwa ramiona: jedno z tarczą tnącą i / lub frezem do fazowania, które wykonuje pierwsze częściowe cięcie rury, a drugie nożem, który kończy cięcie. Wióry nie dostają się do ciętej rury.
 6. System odsysania wiórów / pyłu o wysokiej wydajności. Zintegrowany system o wysokiej mocy odciągania, z okresową automatyczną kontrolą wydajności odciągania.
 7. Elektroniczna synchronizacja i system sterowania CNC. Oprócz automatycznej regulacji prędkości wózka, gdy zmienia się prędkość wytłaczania, sterowanie logiczne umożliwia „Cięcie w locie” (patent Sica), zwiększając liczbę możliwych do wykonania cięć i maksymalną trwałą prędkość.
 8. Opcjonalne uniwersalne zaciski. Wieloramienne zaciski z gumowymi podkładkami, zapewniające wydajny i równomierny chwyt rur. W przeciwieństwie do tradycyjnych zacisków, pozwalają one utrzymać wszystkie wykonalne średnice w zasięgu maszyny bez żadnej interwencji operatora.

KIELICHARKA EVERBELL PSP

Urządzenia do sztywnych rur PE, PP, do pojedynczego lub wilokrotnego kielichowania, z systemem antyskurczowym PSP (Permanent Socket Profile – międzynarodowy patent Sica).

Zalety i kluczowe cechy:

 1. (opatentowany przez Sica) system PSP umożliwia formowanie kielichów z wewnętrzną kalibracją i pozwala uniknąć spontanicznego kurczenia się gniazd, nawet po długim narażeniu na działanie czynników atmosferycznych.
 2. System formowania do rur kompaktowych lub wielowarstwowych.
 3. System grzewczy z dwoma piecami kontaktowymi z 3 strefami kontrolowanymi termicznie, które umożliwiają równomierne ogrzewanie nawet grubościennych rur. Dostępne są również ulepszone wersje o większej wydajności:
 4. Wersje H z piecem kontaktowym i krótkofalowym piecem na podczerwień (IR-SW) i chłodzeniem gniazdowym za pomocą wstępnie schłodzonego powietrza w wewnętrznym cyklu chłodzenia (patent Sica).
 5. Wersje D, skonfigurowane z podwójnym gniazdem dla zwiększenia wydajności z rurami o małej i średniej średnicy.
 6. Rurociągi o dowolnej długości, od 0,5 do 6 m (dostępne wersje dla rur do 12 m).
Material Pipe
PVC PE PP ABS smooth corrugated
X X X

KIELICHARKA UNIBELL

Gama maszyn do kielichowania rur PVC-U, które oferują kilka opcji konfiguracji i wyposażenie, aby sprostać wymaganiom rynku pod względem wydajności produkcji systemów do wytłaczania rur z tworzyw sztucznych.

Wersja J. Wykorzystuje zaawansowane i ekskluzywne opatentowane przez Sica systemy chłodzenia i formowania kielichów. Systemy te umożliwiają maszyny skonfigurowane pod kątem wysokiej wydajności produkcyjnej i mniejszych wymiarów. W szczególności te maszyny z tylko jedną stacją grzewczą i jedną stacją formującą z chłodzeniem za pomocą gniazda powietrznego mogą osiągać zdolności produkcyjne równe lub większe niż tradycyjne maszyny do spiekania skonfigurowane z dwiema stacjami ogrzewania i systemami chłodzenia wodą.

System grzewczy. Maszyny Unibell J używają pieców z krótkofalowymi promieniami podczerwonymi (piece IR-SW), które są szczególnie skuteczne w ogrzewaniu rur o średniej lub wysokiej grubości ścianek. Piece IR-SW regulują emisję mocy grzewczej bezpośrednio kontrolując temperaturę, która jest stale mierzona na powierzchni rury. Piece mają oddzielne obszary grzewcze aktywowane w różny sposób w zależności od wymiarów odcinka rury, który ma być ogrzewany.

System chłodzenia. Maszyny Unibell J wykorzystują opatentowany przez Sica system chłodzenia gniazdowego ze sprężonym powietrzem chłodzącym, traktowanym specjalnym wewnętrznym cyklem chłodzenia. System ten jest zintegrowany z dodatkowym procesem odzyskującym wydajność chłodniczą płynu, który jest również opatentowany przez Sica. Po schłodzeniu ścianki gniazda płyn jest odzyskiwany i wykorzystywany do chłodzenia trzpienia formującego, optymalizując wydajność energetyczną w całej fazie formowania gniazda.

 Zalety i kluczowe cechy:

 1. Zmniejszony ślad i wysoka wydajność dzięki zastosowaniu pojedynczej stacji grzewczej IR-SW i systemu chłodzenia gniazdowego z wewnętrznym cyklem chłodzenia (patent Sica), a także specjalnego systemu ładowania pierścieniowego (wersje Rieber R).
 2. Cykl ogrzewania o niskim zużyciu energii z piecem IR-SW. Stacja grzewcza włącza się tylko wtedy, gdy rura ma być podgrzewana, a moc wyjściowa jest kontrolowana przez temperaturę mierzoną bezpośrednio na powierzchni rury.
 3. Cykl formowania gniazd o niskim zużyciu energii. Płyn chłodzący z gniazda jest odzyskiwany i wykorzystywany do chłodzenia trzpienia formującego (patent Sica).
 4. Wysokiej jakości gniazdo z doskonałym wykończeniem powierzchni. Kielich jest formowane i kalibrowane wewnętrznie na trzpieniu za pomocą sprężonego powietrza. Gniazdko jest następnie chłodzone filtrowanym suchym powietrzem.
 5. Niezawodny proces pracy. W cyklu formowania wykorzystuje się tylko filtrowane i osuszone powietrze, co oznacza: prostą konstrukcję systemu, łatwe czyszczenie elementów i brak korozji.
 6. Wszechstronność dzięki różnorodnym konfiguracjom maszyn. Dostępne są wersje dla systemu Rieber®, a także wersje uproszczone tylko z mechanicznym trzpieniem i gniazdem rozpuszczalnikowo-cementowym.
 7. Szybka zmiana narzędzia do zmiany średnicy rury zarówno w mechanicznym trzpieniu, jak i w systemie Rieber, z wykorzystaniem opatentowanego sprzętu Sica.
 8. Nasadki krótkich rur o długości do 0,5 metra na rurze drenażowej.
 9. Wersja o wysokiej wydajności z dwoma stacjami ogrzewania (/ 2) i chłodzeniem sprężonym powietrzem zmieszanym ze sprężoną rozpyloną wodą (JW). Patent Sica.

PIECE NA PODCZERWIEŃ IR

Sica opracowała gamę pieców na podczerwień krótkofalowych (IR-SW), odpowiednich do instalacji w maszynach żelujących, w celu ogrzewania sztywnych rur PVC-U, ABS, PP, HDPE o gładkiej, zwartej powierzchni ściany osadzone w procesie termoformowania.

IR -SW kontroluje emisję promieniowania na podstawie powierzchni ściany rury, dzięki czemu emitery zużywają energię tylko wtedy, gdy temperatura jest niższa niż ustawiona wartość w stosunku do obrabianego materiału.

Zalety i kluczowe cechy:

 1. Zmniejszenie zużycia energii, a co za tym idzie kosztów operacyjnych.
 2. Na rury w stacji grzewczej nie mają wpływu zmiany warunków pracy, które mogą wystąpić przed i za stacją grzewczą (nieoczekiwane opóźnienie w rozładowaniu rury z gniazdem, stan termiczny rury przy wejściu).
 3. Zmniejszenie ilości odpadków spowodowanych poparzeniami na krawędziach rur.
Material Pipe
PVC PE PP ABS smooth corrugated
X X X X X

NAWIJARKI RUR ELEKTROINSTALACYJNYCH: FLASH

Automatyczne nawijarki do pakowania gładkich i falistych rur PVC, PE i PP w cewki. Zwoje owinięte są na całej swojej średnicy pasmami folii stretch.

Zalety i kluczowe cechy:

 1. Oszczędności energii i ograniczone inwestycje. Cały proces pakowania jest obsługiwany na linii wytłaczania przez kompaktową, niezawodną maszynę.
 2. Rury chronione do ostatniego zakrętu. Cewki mają specjalną cechę: są zaprojektowane tak, aby można było wyciągnąć pożądaną długość rury, zaczynając od końca wewnątrz cewki bez rozpadania się opakowania. Oznacza to, że niewykorzystana rura pozostaje starannie w opakowaniu i nie brudzi się.
 3. Wysoka szybkość zwijania do 60 m /min. Oddzielna stacja przechowywania i stacja pakowania.
 4. Oszczędności w kosztach transportu zwoju. Produkt (zwój) jest pakowany bez rdzenia w środku. Oznacza to, że pustą przestrzeń w środku zwoju można zminimalizować, uzyskując mniejszy rozmiar opakowania niż średnia zwoju dla tej samej ilości nawiniętej rury.
 5. W wersji HS skrócono czas konfiguracji dzięki automatycznym regulacjom, co pozwala na znaczne oszczędności czasu na zmianę formatu.
 6. Automatyczne i ciągłe dostosowywanie średnic wewnętrznych pozwala owinąć zwoje o dokładnej długości i bez strat.

AUTOMATYCZNE GWINTOWNICE: FIL/S

Samodzielne maszyny do gwintowania rur PVC, PE i PP do gwintów wewnętrznych i zewnętrznych zgodnie z normą DIN 4925.

Zalety i kluczowe cechy:

 1. Dokładność wymiarowa gwintu.
 2. Maszyna odpowiednia do każdego rodzaju gwintu cylindrycznego.
 3. Łatwa konfiguracja i regulacja akcesoriów do gwintowania.
 4. System usuwania wiórów.
 5. Zacisk rurowy do centrowania rury lub kielicha podczas obróbki.
 6. Można zamontować podwójne narzędzie, aby utworzyć gniazdo uszczelki między gwintem a rurą.
 7. Opcjonalny automatyczny system podawania dwóch naprzeciwległych jednostek gwintowych, który umożliwia gwintowanie obu końców rury jednocześnie.
Material Pipe
PVC PE PP ABS smooth corrugated
X X X X

AUTOMATYCZNE SYSTEMY DO PAKOWANIA RUR

Sica opracowała specjalny system pakowania do pakowania rur PP o różnych długościach i średnicach do 160 mm, przybywających jednocześnie z dwóch różnych linii do wytłaczania wyposażonych w dwie niezależne maszyny do spiekania PP Sica. Dwa opakowania zbiorcze umieszczają rury w sztywnych plastikowych siodłach i mocują gotowe zestawy. Następnie Multipallet podnosi paczki i układa je na wózkach, umieszczając również drewniane przekładki między warstwami.

PAKOWARKI DO RUR: MULTIPALLET

 1. Automatyczna jednostka paletyzująca do opakowań z rur PCV, PE i PP wykonywane przez automatyczne łączenie pakietów (typ Multipack).
 2. Zalety i kluczowe cechy: Automatyczne pakowanie wstępnie uformowanych opakowań rurowych.
 3. Palety są formowane na kilku wagonach i drewnianych prętach automatycznie oddzielających poziomy paczek.
 4. Paczki rur są pobierane i obracane z automatycznej linii produkcyjnej (typ Multipack).
 5. Automatyczne przechowywanie separatorów paczek drewnianych. Drewniane separatory między paczkami zapewniają bardziej stabilną końcową paletę, bardziej stabilną i zapobiegają dotykaniu się i nakładaniu nakładających się gniazd.
 6. Układ palet programowalny za pomocą panelu sterowania na podstawie wymiarów paczek i specyficznych potrzeb klientów.
 7. Całkowicie zautomatyzowana linia do wytłaczania i obniżone koszty zarządzania.   
Material Pipe
PVC PE PP ABS smooth corrugated
X X X X

 

Zapraszamy do kontaktu w celu uzyskania szczegółowych informacji i oferty.

 

 

Sica