Unicor
Unicor

Unicor

Korugatory do produkcji rur strukturalnych

UNICOR to firma specjalizująca  się  w  produkcji urządzeń do systemów rur korugowanych  z  tworzyw  sztucznych  zarówno  jedno-  jak  i  dwuwarstwowych.  Dzięki swoim unikalnym rozwiązaniom znajduje się w czołówce światowych firm oferujących tego typu urządzenia.

W ofercie firmy znajdują się korugatory umożliwiające produkcję rur w zakresie od 3mm średnicy wewnętrznej ID do  2400 mm średnicy zewnętrznej OD, do wszelkiego typu zastosowań, od rur technicznych poprzez osłonowe do kabli, drenażowe, po kanalizacyjne, w tym rury kanalizacji burzowej. Do swoich linii Unicor dostarcza również specjalistyczne głowice oraz urządzenia peryferyjne, takie jak nacinarki, wanny chłodzące i stoły odkładcze.

PRODUKTY

Unicor oferuje szeroką gamę maszyn, z których pomocą można produkować rury o różnych średnicach. W związku z tym przyjęło się stosować podział tych maszyn na małe, średnie i duże.

Praktycznie każda z poniższych maszyn występuje w przynajmniej dwóch wersjach o różnej ilości szczęk formujących, dzięki czemu każdy z klientów jest w stanie znaleźć właściwe dla siebie rozwiązanie.

MAŁE KORUGOATORY

Zakres zastosowania tych maszyn rozpoczyna się od mających szerokie zastosowanie rur jednowarstwowych poprzez dwu- i trzywarstwowe, na pięciowarstwowej kończąc- wykorzystywanych do celów specjalnych.

UC 15 to najmniejszy z produkowanych korugatorów, dzięki pionowej konstrukcji produkcja najmniejszych rur technicznych może być prowadzona z dużą prędkością do 40 m/min. Używany do produkcji rur osłonowych do kabli i przewodów, w przemyśle motoryzacyjnym, w budowie maszyn i w medycynie. Produkcja rur w zakresie od 3mm ID do 15 mm OD.

UC 58 to korugator umożliwiający produkcję rur od 8mmID do 58mm OD. Węże produkowane przez te maszyny są stosowane jako węże osłonowe, w przemyśle motoryzacyjnym, przy budowie maszyn, w medycynie, do odkurzaczy, pralek i zmywarek.

 

ŚREDNIE KORUGATORY

W tej grupie znajdują się maszyny typu UC 210, UC 315 i UC 800.

Wszystkie maszyny tej grupy dysponują bezpośrednim systemem chłodzenia szczęk formujących za pomocą obiegu wody termostatowanej. Taki rodzaj chłodzenia gwarantuje wysoką wydajność maszyn i dobrą jakość wytwarzanego produktu.

UC 210 jest flagowym korugatorem grupy do produkcji rur o średniej wielkości. Umożliwia on produkcję jedno- i dwuściennych rur w zakresie średnic 32 mm ID do 200 mm OD. Oprócz zastosowań charakterystycznych również dla małych korugatorów, produkty tych maszyn mogą być również stosowane jako rury systemów ogrzewania, rury techniczne i drenażowe.

UC 315 jest maszyną przeznaczoną do produkcji rur o różnych zastosowaniach w zakresie średnic 32mm ID do 315 mm OD o wydajności  700- 850 kg/h. Podobnie jak inne korugatory tej grupy, charakteryzuje się otwartą konstrukcją, dzięki czemu dostęp do poszczególnych elementów maszyny oraz przezbrojenie szczęk formujących jest proste i szybkie. Regulacja wysokości wytłaczania umożliwia zastosowanie tzw. podwójnych szczęk- co umożliwia produkcję rur o dwóch różnych średnicach za pomocą jednego kompletu szczęk. A tym samym czas przestawiania produkcji między tymi średnicami jest jeszcze krótszy.

UC 800 jest bardzo wydajną maszyną do produkcji rur o średnicach 95mm ID do 800mm OD. Szczególnymi zaletami tej maszyny jest specjalna konstrukcja łańcucha szczęk formujących oraz nie wymagający konserwacji napęd. Ponadto zastosowanie technologii „zoom” pozwala na stosowanie szczęk o minimalnym ciężarze, krótszych głowic z jednoczesnym osiąganiem wysokich wydajności.

DUŻE KORUGATORY

Duże korugatory służą z reguły do produkcji rur ściekowych i kanalizacyjnych o średnicach w zakresie 200 mm ID do 2400 mm OD. Dla tech średnich Unicor oferuje swoim klientom specjalne maszyny w konstrukcji „shuttle”.

UC 1200 to maszyna do produkcji rur o średnicach 200mmID do 1200mm OD. Jest to najczęściej kupowana maszyna w swojej klasie.

 

UC 1800 to maszyna do produkcji rur o średnicach 500 mm ID do 1800 mm OD. Korugator tej serii jest wyposażony w specjalny system chwytaków, który pozwala na precyzyjne pozycjonowanie dużych szczęk formujących. Wytłaczarki pracują to na osobnej, ruchomej platformie.

GŁOWICE

Głowice wytłaczarskie stanowią istotny element łańcucha produkcyjnego. Unicor rozwija swoje głowice i osiąga optymalne wyniki w szybkości i jakości produktu. W ofercie jest wiele różnych modeli głowic, które są odpowiednio dostosowane do zdefiniowanych przez klienta zastosowań, materiałów, wielkości produktów.

 

URZĄDZENIA PERYFERYJNE

Oprócz korugatorów i głowic Unicor dostarcza

  • nacinarki, z 4, 6 lub 8 rzędami ostrzy nacinających, z dokładnym prowadzeniem rury i cięciem, odpowiednie dla rur jedno- i dwuściennych z PP, PE,
  • wanny chłodzące natryskowe, z synchronizowanym odciągiem taśmowym, z dodatkową kontrolą ciśnienia w celu zapewnienia wyższej elastyczności,
  • stoły odkładcze pneumatyczne, aktywowane automatycznie poprzez krańcówkę, z możliwością regulowania wysokości,

Są one dopasowane do produkowanej rury i dzięki temu gwarantują produkcję produktu najwyższej jakości.

Zapraszamy do kontaktu w celu uzyskania szczegółowych informacji i oferty.

Unicor