Weber
Weber

Weber

Wytłaczarki i głowice

Firma Weber jest światowej klasy producentem wytłaczarek jedno – i dwuślimakowych, zarówno równoległych, jak i stożkowych, przede wszystkim do produkcji profili i rur.

Maszyny firmy Weber są cenione wśród przetwórców za niezmienną, najwyższą jakość wytłaczanych produktów i długą żywotność.

W ofercie firmy znaleźć można wiele różnych maszyn przygotowanych do przetwarzania różnych materiałów (PCW, poliolefiny, PEXa, surowce z wszelkiego rodzaju wypełniaczami, takimi jak np. włókna drzewne, włókna szklane i inne). Każdy typ jest przystosowany w najlepszy możliwy sposób do spełniania zdefiniowanych potrzeb klienta.

Wszystkie podzespoły wytłaczarek są produkowane w Niemczech, a te najważniejsze dla właściwego przetwórstwa w zakładzie producenta w Kronach. Weber dostarcza pojedyncze wytłaczarki, układy do co-ekstruzji w układzie 2 maszyn obok siebie lub jedna nad drugą, głowice do produkcji rur oraz feedbloki do produkcji rur wielowarstwowych

Przegląd dostępnych wytłaczarek

Wytłaczanie profili

Seria FleXXtrusion®- to typ wytłaczarek o budowie modułowej- podczas gdy konstrukcja ramy, szafa rozdzielcza oraz jednostka napędowa tworzą podstawę, układy plastyfikujące są wymienne, dzięki czemu maszyna może być dopasowana do aktualnego zapotrzebowania lub umożliwi uzyskanie znacznych oszczędności w razie konieczności zwiększenia wydajności.

Typ Wydajność dla profili PCW [kg/h]*
DS 7.32 260
DS 9.32 390
DS 12.32 650

*wszystkie wartości odnoszą się do przetwarzania materiałów referencyjnych

 

Seria Classic Line Profile

Seria maszyn dwuślimakowych ze ślimakami równoległymi, na której można oprzeć park maszynowy ze względu na niezmienną od lat koncepcję budowy wytłaczarek tego typu, sprawdzonych rozwiązań dla producentów profili z dryblendu PCW. Wysoka jakość, wymienność części między modelami w połączeniu z nowoczesnym sterowaniem i techniką napędu to zalety tych maszyn.

Typ Wydajność dla profili PCW [kg/h]*
DS 7.22P 120
DS 8.22P 230
DS 9.25P 330
DS 9.32 390
DS 11.22P 430
DS 11.27P 480
DS 12.28P 600

*wszystkie wartości odnoszą się do przetwarzania materiałów referencyjnych

 

Seria Classic Line CE

Seria maszyn dwuślimakowych ze ślimakami stożkowymi, na której można oprzeć park maszynowy ze względu na niezmienną od lat koncepcję budowy wytłaczarek tego typu, sprawdzonych rozwiązań dla producentów profili z dryblendu PCW. Maszyny te można stosować jako wytłaczarki główne, ale doskonale sprawdzają się też jako co-ekstrudery. Wysoka jakość, wymienność części między modelami w połączeniu z nowoczesnym sterowaniem i techniką napędu to zalety tych maszyn.

Typ Wydajność dla profili PCW [kg/h]*
CE3 25
CE3.2 30
CE5 70
CE5.2 80
CE7 120
CE7.2 140
CE8 200
CE8.2 220

*wszystkie wartości odnoszą się do przetwarzania materiałów referencyjnych

 

Wytłaczanie rur

Seria DS 32D- High Performance

Wytłaczarki tej serii charakteryzują się wysokimi wydajnościami i jak wszystkie inne typy, mimo osiąganych wydajności, doskonałą plastyfikacją, homogenizacją i dyspersją. W maszynach tych można wymieniać układy plastyfikujące, np. na większe w miarę wzrostu zamówień i produkcji.

Typ Wydajność [kg/h]*
DS 7.32 550
DS 9.32 800
DS 12.32 1 400
DS 14.32 2 000

*wszystkie wartości odnoszą się do przetwarzania materiałów referencyjnych

 

 

Seria Classic Line

Seria maszyn dwuślimakowych ze ślimakami równoległymi, na której można oprzeć park maszynowy ze względu na niezmienną od lat koncepcję budowy wytłaczarek tego typu i sprawdzonych rozwiązań. Wysoka jakość, wymienność części między modelami w połączeniu z nowoczesnym sterowaniem i techniką napędu to zalety tych maszyn.

Typ Wydajność dla rur PCW [kg/h]*
DS 72.22 240
DS 9.25 450
DS 11.27 850
DS 12.28 1 000
DS 13.27 1 100
DS 15.22 1 800

*wszystkie wartości odnoszą się do przetwarzania materiałów referencyjnych

Głowice do przetwórstwa PCW

W swojej ofercie Weber posiada głowice rurarskie oraz feedbloki do produkcji rur wielowarstwowych. Posiadają one zoptymalizowane pod względem reologicznym kanały płynięcia, dzięki czemu przetwórstwo tak wymagającego surowca, jakim jest PCW, staje się łatwiejsze. Możliwe jest przetwarzanie surowców wysokowypełnionych, przemiału oraz materiałów spienionych. Budowa tych głowic jest prosta, demontaż i montaż nie powodują długich przestojów. Dodatkowo feedbloki gwarantują równomierny podział materiałów na poszczególne warstwy i w samych warstwach, a ich wydajność osiąga do 1000 kg/h przy rurach w zakresie średnic do 250mm.

Seria NE 40D, High Performance

Wytłaczanie poliolefin z wysoką wydajnością. W tej serii wytłaczarek Weber oferuje 4 nowe modele, które osiągają jeszcze wyższe niż dotychczas wydajności, a to dzięki zoptymalizowaniu geometrii ślimaków i rowkowanego cylindra, odpornych na ścieranie. Oferowane modele charakteryzują się przetwórstwem surowców w niższych temperaturach i wysoką energooszczędnością.

Typ Wydajność [kg/h]*
PE-HD PP
NE 5.40 500 450
NE 6.40 850 750
NE 7.40 1300 950
NE 9.40 1600 1150

*wszystkie wartości odnoszą się do przetwarzania materiałów referencyjnych

 

 

Głowice do przetwórstwa poliolefin

Oferowane przez firmę Weber głowice mogą produkować rury z poliolefin w zakresie średnic 10- 1000 mm. Dzięki nowoczesnej izolacji termicznej zminimalizowano zużycie energii, ponadto możliwość wykorzystania nowatorskiego systemu chłodzenia RLK redukuje długość linii odpowiedzialnej za chłodzenie. Cechą charakterystyczną głowicy firmy Weber są duże wydajności, krótkie czasy przezbrojenia oraz optymalizacji reologii kanałów płynących.

 

Oprócz powyżej wyszczególnionych możliwych zastosowań wytłaczarek firmy Weber możemy je również wdrożyć do takich typów produkcji jak:

– produkcja rur z PEXa , w zakresie wydajności 30-350 kg/h

– przetwarzanie tworzyw z naturalnymi wypełniaczami, WPC, w zakresie wydajności 70-1000 kg/h na wytłaczarkach dwuślimakowych

– produkcja profili technicznych na wytłaczarkach jednoślimakowych, umożliwiających przetwarzanie całej gamy towrzyw: PP, PE, PS, TOE, PA, PVC-P, PVC-U, PC, , w zakresie wydajności  4-200 kg/h w zależności od typu i przetwarzanego materiału (seria ES)

– granulowanie twardego i miękkiego PCW z wydajnością do 2500 kg/h, tu możemy zaproponować zarówno odpowiednie wytłaczarki, jak i głowice granulujące oraz pionowe podajniki podawania wymuszonego.

 

Zapraszamy do kontaktu w celu uzyskania szczegółowych informacji i oferty.

 

 

Weber