Woywod
Woywod

Woywod

Dozowniki wolumetryczne i grawimetryczne, podajniki, suszarki

WOYWOD jest znanym na całym świecie i docenianym za jakość i precyzję producentem dozowników i układów mieszających PLASTICOLOR. W swojej ofercie posiada pojedyncze urządzenia, układy do szybkiej zmiany kolorów, wolumetryczne i grawimetryczne systemy mieszające wraz z możliwością pomiaru przepustowości, podajniki podciśnieniowe oraz systemy osuszania surowców.

Pojedyncze dozowniki stosuje się do dozowania materiałów w postaci ziarnistych, sypkich tworzyw, np. masterbatchy, regranulatów, granulatów oraz podawania dryblendów PCW.

Szerokie spektrum możliwych do zastosowania układów ślimak/ cylinder powodują, że urządzenia te są bardzo uniwersalne i ten sam dozownik może być zastosowany w różnych zakresach wydajności. Ich kompaktowa, prosta budowa umożliwia łatwe czyszczenie, a szereg rozwiązań ułatwia zsypanie materiału, pobranie próbki, odcięcie urządzenia od przejściówki/ kominka zsypowego.

 

W swojej ofercie Woywod posiada następujące typy dozowników:

PLASTICOLOR 1500, zakres wydajności w zależności od wielkości ślimaka i zastosowanego silnika:    0,7 – 53 kg/h

PLASTICOLOR 2500, zakres wydajności w zależności od wielkości ślimaka i zastosowanego silnika:    0,7 – 205 kg/h

PLASTICOLOR 3500, zakres wydajności w zależności od wielkości ślimaka i zastosowanego silnika:    0,1 – 1100 kg/h

PLASTICOLOR 5000, zakres wydajności w zależności od wielkości ślimaka i zastosowanego silnika:  10– 6600 kg/h

 

Dzięki modułowej budowie Woywod jest w stanie zaoferować układy, które będą się znakomicie sprawdzać w przypadku konieczności szybkiej zmiany kolorów- przełączając między dozownikami pigmentu dodawanego do materiału głównego.

W przypadku skomplikowanych mieszanek dozowanych bezpośrednio na wytłaczarkę, w których liczy się precyzja, Woyowd sugeruje stosowanie tzw. układów mieszająco- dozujących, w takich przypadkach każdy z surowców jest dozowany poprzez dozownik, a układy taki mogą być wolumetryczne i grawimetryczne.

Woywod oferuje również wysokowydajne podajniki podciśnieniowe o kompaktowej budowie,  możliwością programowania ich pracy i z automatycznym czyszczeniem filtra.

Pozostałe urządzenia oferowane przez Woywod to suszarki materiału różnych typów, umożliwiających suszenie surowców suchym powietrzem, bądź suchym i podgrzanym powietrzem, których budowa, m.in. dzięki w pełni izolowanym lejom suszącym, umożliwia osiągnięcie nawet do 40% oszczędności energii.

 

Zapraszamy do kontaktu w celu uzyskania szczegółowych informacji i oferty.

Woywod